1977-04-16. Харьков. Стадион "Металлист".
«Металлист»: Двуреченский (Житник), Косолапов, Животиков, Алёшин, Бахуринский, Берников, Шаленко, Цымбалюк, Давид, Лябик (Шопин), Линке (Никишкин).
Голы: 1:0 Линке (2), 2:0 Берников (24), 3:0 Берников (39), 4:0 Цымбалюк (47), 5:0 Берников (56).
СУПЕРНИКОМ харків’ян минулої суботи були футболісти «Дніпра» з Черкас. Справа в тім, що ця команда в чемпіонатах другої ліги 1975 і 1976 років участі не брала. Раніше, тобто у 1974 році, гості посіли в першості країни лише 16 місце. Тому новому наставникові заслуженому тренерові республіки Анатолію Богдановичу довелося комплектувати команду в основному за рахунок спортсменів з інших колективів. Перші матчі оказали, що «Дніпру» бракує техніки в прийомі й обробці м’яча, вибору правильної позиції біля своїх воріт під час атак суперника, вміння блискавично орієнтуватися у складних ситуаціях, а головне – досвіду. Про це свідчать і три поразки підряд на старті. Не була винятком і зустріч з нашими земляками.
Не минуло і двох хвилин, як харків’яни, розігравши комбінацію, в якій брали участь Животиков – Давид – Лінке, відкрили рахунок. Гол забив Лінке. А розпочав її Животиков. Незважаючи на те, що цей футболіст виступав під третім номером, він постійно був організатором майже усіх атак господарів поля. І його прострільні передачі з правого флангу неодноразово ставили оборону «Дніпра» у скрутне становище. Та й взагалі з м’ячем він поводився легко й невимушено.
Захопивши ініціативу з самого початку матчу, «Металіст» не упускав її до фінального свистка. І тому вірно, на мій погляд, зробив старший тренер «Металіста» Євген Лемешко, давши відпочити в другому таймі Лябику, Двуреченському і Лінке. Багато й корисно діяв на полі півзахисник Берников. Його часто можна було бачити всюди: попереду, в середній лінії і лінії захисту. І та «чорнова» робота, яку він робив протягом гри, принесла свої плоди. Спочатку Берников діяв дещо обережно і не завжди надійно, але потім, розігравшись, зміг довести, що переміщався полем недарма. Після того, як Цимбалюк сильно пробив по воротах Іонова і м’яч, відскочивши від захисника гостей, потрапив до Берникова, на або спалахнула цифра «2». А за шість хвилин до перерви Берников, прийнявши м’яч з лівого флангу від Цимбалюка, невідпорним ударом відправив його у сітку воріт «Дніпра». А до цього м’яч, посланий Давидом з далекої відстані, ледве не влетів у ворота, але голкіпер гостей в останню мить встиг перевести його на кутовий. Потім Лінке влучив у верхню перекладину.
А що гості? Їх гра була безплідною, хоча в напористості їм не відмовиш. І все ж на відкритий бій не пішли, зосередивши увагу на обороні. Ну, а якщо вони розраховували на контратаки, то нічим практично свої плани не підкріпили. Уперед в них був висунутий лише Кожушко, та коли до нього потрапляв м’яч, він повертався до своїх товаришів і переадресовував його кому-небудь з них, нібито запрошуючи підключитись до нападу, підтягнути сили. За цей же час стягували сили у своєму штрафному майданчику й харків’яни. Оскільки вони були активнішими, то невдовзі м’яч відбирали і починали чергову атаку. І одразу ж після перерви в одній з них Цимбалюк, перебуваючи в оточенні трьох захисників, зумів під гострим кутом забити четвертий м’яч. А крапку над «і» в цьому матчі знову поставив Берников, правда, не без допомоги Цимбалюка. Отже, 5:0 – на користь «Металіста».
21 квітня наші земляки прийматимуть ждановський «Новатор»