1978-08-09. Горловка.
"Металлист": Двуреченский, Журавчак (Маринович, Хижак), Поточняк, Алёшин, Косолапов, Берников, Ткаченко, Дегтярёв, Линке (Никишин), Бачиашвили, Шаленко.
Гол: 0:1 Дегтярёв (23).
От вам і співвідношення сил. Тільки-но горлівці зазнали відчутної поразки від „середнячка” „Колоса” з Полтави, як уже в наступному турі сміливо повели поєдинок проти лідерів — футболістів Харкова. Хоча в цьому матчі „Шахтар” і склав зброю, однак перевага в рахунку була мінімальна (1:0), а в ігровому відношенні навряд чи якась з команд виступила краще. Так чому ж виникли такі помітні контрасти? Були підстави? Чи причина?
Представник місцевої газети „Кочегарка” Е. К. Кошкановський повідомив, що в команду „Шахтар” прийшов новий голкіпер В. Зибенко — вихованець тамтешньої спортивної школи. Він дебютував у цьому матчі і, треба віддати належне, — вдало: кілька разів ліквідував небезпеку біля своїх воріт. І тільки на 23-й хвилині, коли Дегтярьов з близької відстані пробив у ціль, Зибенко виявився безсилим. Але в цьому епізоді припустилися помилки й захисники гірників, які не зуміли перекрити харків`янину доступ до штрафного майданчика. Дегтярьов прорвався по правому краю і під гострим кутом точно виконав удар.
Загалом, у тому що „Металіст” не добився переконливої перемоги, немала заслуга самого „Шахтаря”, у складі якого було ще два новачка — В. Седньов і Ю. Карабаджак — вихованці донецької футбольної школи. Саме вони виділялися з-поміж іншіх господарів поля.
Переможців, кажуть, не судять. Мовляв, є два очки в активі і можна спати спокійно. Але в пасиві.. перемога з „натяжкою”. І що найбільш хвилює, у грі не завжди помітно почерк лідера. Навіть горлівські глядачі відзначали, що полтавчани грали старанніше і з кращим настроєм. Як бачите, перший дзвіночок...
Зрозуміло, лідерові важко: він завжди втрачає більше фізичних і особливо моральних сил. Але „Металіст”, на наш погляд, ще не зжив і багато штучних проблем. Звернемо увагу на склад харківської команди. Захисника Журавчака вчора спершу змінив один, а потім і другий нападаючий Маринович та Хижак. Компетентна людине скаже, що те накраще, коли кожен футболіст може спавитись з будь-якою роллю. У цьому один з елементів тотального футболу. Але не будемо зараз порушувати високу матерію. Скажемо простіше, перестановка в рядах під час матчу змушує заново віднайти ключи до взяття воріт. І не завжди такий пошук приносить бажаний результат. У команді „Металіст” ніяк не „обживуться” на одному місці Альошин і Шаленко. Першого можна побачити і в нападі і в захисті, а Шаленко одягав футболки з номерами 2, 5, 10, 11... Може цих гравців випробують, з якою роллю краще справляться? Так його й так видно: хоча Альошин захисник, однак він гостріше і корисніше для команди діє на передній лінії. А у матчі з „Судобудівником” добре зарекомендувала захисна лінія у складі: Крячко, Поточняк, Шаленко, Журавчак. Чи не пора вже вибрати оптімальні варіанти?
Ми порушуємо ці питання тому, що вони хвилюють уболівальників, що всі ми бажаємо „Металістові” успіху.
Коли готувався цей матеріал, до редакції зателефонував один з прихильників харківського футболу і запитав, чому Крячко є місце в молодіжній збірній СРСР і незавжди його випускають на гру за „Металіст”? Це запитання ми переадресовуємо тренерам команди.