1973-04-09 "Металлист" (Харьков) - "Текстильщик" (Иваново) 0:0
Статистика турнира В чемпионатах СССР Статистика знает всё!

Дата проведения 1973-04-09
Место проведения Харьков. Стадион "Металлист". 6000 зрителей. 17°C.
Турнир 35-й чемпионат СССР. Первая лига
Стадия 1-й тур
Хозяева "Металлист" (Харьков)
Гости "Текстильщик" (Иваново)
Счёт матча 0:0
1. "Металлист" (Харьков) - "Текстильщик" (Иваново) 0:0
1973-04-09. Харьков. Стадион "Металлист". 6000 зрителей. 17°C.
Судья: Г.Карапетян (Ереван).
«Металлист»: Савченко, Гунько, Аристов, Поллак, Толстой, Харчук (Аптерман, 46), Шопин, Марченко, Лобов, Гороза (Бокатов, 46), Розальев.
Предупреждены: Поллак – нет.
Послематчевые пенальти: 3:4
Пенальти забили: Розальев, Толстой, Бокатов – Любавин, Горнушкин, Тулбин, Пьянов.
Пенальти не забили: Марченко, Поллак - Зернов.
Дублёры: 1:0

ВЧОРА на стадіоні «Металіст» відбулося урочисте відкриття XXXV чемпіонату СРСР з футбола серед команд першої групи класу «А». Після параду спортсмені» капітани «Металіста» і «Текстильника» підняли прапор цих цікавих спортивних змагань, футболістам обох колективів були вручені квіти. Після цього почався матч, яким у Харкові відкрився футбольний сезон.

В перші хвилини важко визначити певну побудову гри обох команд – йде розвідка, бо команди хоча й зустрічалися не раз між собою, але склади їх оновлені, у харків'ян, наприклад, наполовину. Та все ж поступово гра стає чіткішою, стає очевиднішим прагнення гостей не захищатися, а атакувати, адже, згідно нових правил, в таких матчах нічиїх не може бути. Гості активніші, поступово і харків'яни продуманіше організовують свої атаки. Однак завершити їх успішно як господарям поля, так і гостям не вдається.

На 16-й хвилині гості подають кутовий. Навіс м'яча на ворота Савченка – небезпечної – та двоє форвардів «Текстильника», що зайняли позицію за 4 – 5 метрі від воротарського майданчика, навпроти воріт, не справляються з м'ячем, не змогли направити його в сітку.

Харків'яни прагнуть атакувати правим краєм, де вдаються їм проходи. Спочатку Шопін, а згодом Марченко, котрий виступав у ролі напівзахисника, пройшовши майже до лінії штрафного майданчика, посилають м'яч то на лівий кут його, то в центр Лобасу, – однак новий нападаючий «Металіста» першого разу проскочив мимо м'яча, другий раз не справився з ним. А ворота «Текстильника» цієї миті були порожні.

Зате гості завершують свої атаки гостріше. На 23-й хвилині після навісу м'яча на ворота, Савченко невдало відбив його на П'янова, той послав м'яч з вигідного положення поруч зі штангою, згодом цей же напівзахисник гостей, подаючи кутовий, закрути м'яч у дальню «дев'ятку», однак Савченко встиг вибити його на кутовий. Ще була можливість у гостей домогтися успіху після подачі чергового кутового, однак їх гравці не поцілили по воротах.

У ДРУГОМУ таймі наші земляки підвищили темп гри і натиск на ворота гостей. Певну частку я це вніс Бокатов, котрий замінив Горозу. Після комбінації Розальєв – Бокатов – Розальєв, здійсненій на 65-й хвилині, здавалося, що м'яч неодмінно побуває у воротах гостей, однак Розальєв, не чекавши такого вчасного і вправного пасування Бокатова, пропустив м'яч. На 79-й хвилині Бокатов проривається до воріт, але відтиснутий захисниками, майже від їх кута вдало відкидав м'яч я ноги Шопіну, той пропускає його на Розальєва, але останній послав м'яч метрів за 12 від воріт вище них. Чимало було для харків'ян вигідних ситуацій біля воріт гостей, однак їх підводила завжди техніка ударів по воротах – вони ні разу за весь матч не поцілили в цей прямокутник.

У гостей же удари були прицільні і навіть душе небезпечні. як-от, удар Ємельянова під планку з дальньої позиції. Тут вже демонстрував майстерність Савченко.

Ініціатива в другій половині матчу була на боці «Металіста», гравці його фізично підготовлені добре, але техніка, а почасти і тактика гри були не на належній висоті. До того ж напівзахисники не досить активно підтримували нападаючих, отож трьом форвардам випадало долю атак у завершальній стадії вирішувати самим, малими силами. Навіть підключення захисників Аристова, Толстого, Гуньки до атак було малоефективним.



© 2009-2023 E.Argunov, V.Biloshenko