1981-05-31 "Металлист" (Харьков) - "Заря" (Ворошиловград) 5:1
Статистика турнира В чемпионатах СССР Статистика знает всё!

Дата проведения 1981-05-31
Место проведения Харьков. Стадион "Металлист". 17000 зрителей.
Турнир 44-й чемпионат СССР. Первая лига
Стадия 13-й тур
Хозяева "Металлист" (Харьков)
Гости "Заря" (Ворошиловград)
Счёт матча 5:1 (3:0)
13. "Металлист" (Харьков) - "Заря" (Ворошиловград) 5:1 (3:0)
1981-05-31. Харьков. Стадион "Металлист". 17000 зрителей.
Судья: Е.Александров (Ярославль).
"Металлист": Сивуха, Дегтярёв, Камарзаев, Сапешко, Косолапов, Линке (Берников, 72), Ткаченко (Сааков, 60), Горбик (Сусло, 60), Малько, Бачиашвили, Цымбалюк.
Голы: 1-0 Цымбалюк (5), 2-0 Линке (30), 3-0 Дегтярёв (38), 4-0 Линке (58), 4-1 Куксов (65), 5-1 Бачиашвили (79).

Наші гості – ворошиловградці – ось вже 10 турів підряд не зазнали ще жодної поразки. Варто зауважити, що вдома вони виграли дві зустрічі, а чотири завершили внічию. Причому, в шести матчах забили п’ять м’ячів, а пропустили два. В решті ігор на виїзді підписали «мирні» угоди: три гри закінчилися із однаковим рахунком – 0:0 і одна – 1:1. Як бачите, результативність «Зорі» невисока: забито в 10 зустрічах шість м’ячів, пропущено – 3. Щоправда «рекордна» кількість нічиїх (8!) поки що не на користь команді.

Забігаючи наперед, скажемо, що господарі знайшли свою гру і з першої і до останньої хвилини провели її у високому темпі. Якщо, приміром, в іграх з івано-франківцями і львів’янами «Металіст» подав на ворота суперників 25 кутових (відповідно 12 і 13) і жоден з них не був використаний, то в матчі із ворошиловградцями один із шести завершився взяттям воріт суперника. А сталося це на початку матчу, коли Цимбалюк (кутовий подав Малько) головою забив красень-м’яч у ворота «Зорі».

Після цього харків’яни, захопивши ініціативу, почали нав’язувати суперникові притаманну їм гру: швидкісну, комбінаційну й, що головне, результативну. І хоча в подальшому удари Бачіашвілі, Ткаченка, Малька в завершальній стадії, на жаль, були неточними, зате на 35-й хвилині Лінке, обігравши двох захисників «Зорі», увійшов у штрафний майданчик і точно поцілив у правий нижній від голкіпера кут воріт. А на 41-й асистентом Дегтярьова, який метрів з шести надіслав м’яч під перекладину, знов-таки був Лінке – 3:0.

Варто зауважити, що у цьому матчі через травму не виступали Поточняк і Крячко. Місце нашого капітана зайняв Камарзаєв, а Крячка – Дегтярьов. Саме на адресу останнього мені хочеться сказати кілька теплих слів. Досвідчений Геннадій Дегтярьов вважається в нашій команді універсальним гравцем. Він добре діє в будь-якій лінії: в захисті, півзахисті, нападі. І в якому б амплуа він не виступав, йому завжди притаманні цілеспрямованість, бажання забити гол. Ось і цього разу, виступаючи в ролі захисника й виконуючи функції капітана, Геннадій вів за собою своїх товаришів уперед. А відтак зайвий раз довів, що при хорошій організації гри й захисникам можна не тільки підключатись до нападу, а й забивати голи. Отже, молоді «Металіста» є у кого вчитись, з кого брати приклад.

Другий тайм проходив за тим же сценарієм, що і перший. Ініціативою, як і раніше, володіли господарі. І як наслідок – ще два м’ячі побували у воротах «Зорі»: на 47-й хвилині Лінке з подачі Дегтярьова проводить четвертий м’яч, а за 10 хвилин до фінального свистка Бачіашвілі, після того, як Малько з лівого флангу навісив м’яч на лінію воротарського майданчика, головою спрямував його у ворота. Правда, до цього футболісти «Зорі», використавши помилку Сапешка, провели гол престижу: відзначився Куксов.

Зазначимо, що майже всі гравці «Металіста» діяли в цьому матчі дружно і самовіддано, вели боротьбу з таким бажанням забити гол, що ворошиловградці у кінцевому підсумку повинні були поступитися господарям не тільки ігровою й територіальною ініціативою, а й перемогою, причому результативною.



© 2009-2023 E.Argunov, V.Biloshenko