1977-06-30. Харьков. Стадион "Металлист".
«Металлист»: Житник, Лизнев (Линке, 22), Косолапов, Алёшин, Бахуринский, Берников, Шопин (Кузнецов, 74), Шаленко, Давид, Лябик, Гущак.
Голы: 0:1 Наумов (20), 0:2 Погорелко (60).
– Нам було відомо, що харків’яни дві попередні зустрічі провели у послабленому складі. Тому настанова на цю зустріч була такою: зустрічати гравців «Металіста» по всьому полю і якомога більше контратакувати. Вважаю, що наш матч з «Металістом» вдався, він – найкращий у цьому сезоні. Якби хлопці завжди грали так самовіддано, як сьогодні, то наше турнірне становище було б набагато кращим, ніж зараз, – сказав після матчу наставник житомирців Віктор Банников.
Що ж, слова старшого тренера «Спартака» не розійшлися з ділом. Вже на перших хвилинах гості лівим краєм провели дві небезпечні контратаки, де активно діяв Наумов, але його товариші по команді не встигли прийти на допомогу. І треба сказати, що в обох випадках захисник Лизньов ніяк не міг впоратися з цим швидким форвардом.
Харків’яни ж вели наступ в основному через центр, мало використовуючи фланги. Раз так, спартаківці легко розгадували задуми суперника, а відібравши м’яч, одразу переадресовували його на половину поля «Металіста». Організатором майже всіх атак житомирців був граючий тренер Віктор Кащей, який вміло керував діями своїх підопічних. Після того, як Шопін здалеку пробив прямо в руки Снєгірьова, і Бахуринський з вигідної позиції не зміг влучити у ціль, гості двічі небезпечно контратакували. Одна з них закінчилася взяттям воріт. Спочатку Устименко, «відірвавшись» від Лизньова, опинився один проти Житника, але в останній момент той у падінні зумів ногами відбити м’яч. Потім у «тріщину», що утворилася на правому фланзі харків’ян, знову пройшов Наумов. Помітивши це, Шаленко намагався прийти на виручку своєму товаришу, але зіткнувся з ним, і обидва впали. Наумов же увійшов у штрафний майданчик харків’ян і спокійно відправив м’яч повз Житника, який вибіг йому назустріч, у сітку воріт. Лизньов, зазнавши важкої травми, залишив поле. Замість нього вийшов Лінке, а в захисті став грати Бахуринський, який, на мій погляд, був кращим у нашій команді. І якби наставник наших земляків Є. Лемешко одразу ж відрядив Бахуринського в задню лінію, гола могло б й не бути.
Кінцівка першого тайму пройшла з перевагою «Металіста». Так, Лінке з лінії воротарського майданчика не може нанести точного удару. Потім двічі підряд хороші позиції в завершальній стадії атак мав Давид, але, на жаль, досвідчений футболіст чомусь не зміг розпорядитися м’ячем.
Якщо говорити про другий тайм, то господарі поля не створили особливих загроз для воріт «Спартака», бо їх комбінації були дещо одноманітними, нецікавими й негострими. Житомирці ж навпаки: боролися за кожний м’яч, випереджали харків’ян у відборі м’яча, чітко й грамотно діяли як у нападі, так і в захисті. І це принесло їм бажаний успіх. На 60-й хвилині харків’яни поблизу штрафного майданчика порушили правила. До м’яча підійшли Кугайкевич і Погорєлко, «Металіст» виставив «стінку», яка закрила лівий кут воріт, а Житник – правий. Кугайкевич підкинув м’яч на ліву ногу Погорєлку, і той без обробки сильним ударом послав його у ліву «дев’ятку». Рідкісний за красою гол – 2:0. Спроби ж наших земляків забити хоча б гол престижу були даремними, бо «Спартак» своєю самовідданою й змістовною грою позбавив їх можливості зробити це.