1961-04-14 17.00. Харьков. Стадион «Авангард». 31000 зрителей.
«Авангард»: Авербух (Уграицкий, 55), Онисько, Марьенко, Соколов, Масленников, Ожередов, Нестеров, Крощенко (Канищев, 73), Панфилов, Королев, Хачатуров.
«Торпедо»: Глухотко, Хромов, Шустиков, Островский, Воронин, Маношин, Метревели, Денисов, Гусаров, Батанов, Сергеев.
Голы: 0:1 Маношин (1), 1:1 Королев (38), 2:1 Хачатуров (72).
Предупреждены: Крощенко (апелляционные действия на выносимые судьей решения - развод руками).
Цього матчу харківські болільники футбола чекали з нетерпінням. І ось 14 квітня команда «Авангард» зустрілась з чемпіоном і володарем кубка Радянського Союзу — московськими торпедівцями. Це був матч високого накалу, і його з повною підставою можна віднести до ігор великого футбола. Перемога заслужено дісталась нашим футболістам.
Початок змагань був затьмарений для нашої команди драматичною ситуацією: вже на першій хвилині м'яч опинився у воротах харків'ян. Гол забив напівзахисник москвичів Маношин. Воротар авангардівців Авербух допустив неточність і намагаючись перепинити шлях м'ячеві, добив його в сітку власних воріт. Проте господарі поля не занепали духом і планомірним атакам чемпіона протиставили самовідданість у боротьбі за м'яч і непереборну волю до перемоги. Це й привело команду до успіху.
Незважаючи на перевагу гостей і у техніці гри і швидкості, харків’яни продуманим захистом руйнували комбінації противника на підходах до своїх воріт. І на фоні загальної ігрової переваги москвичів яскраво вимальовувались рідкі, але гострі атакуючі дії нападу «Авангарду», де, корисно і ефектно діяв Клим Хачатуров. Саме він своїм ентузіазмом захопив то варишів.
Гарячі сутички спалахують на всіх секторах поля і особливо на штрафних майданчиках, йде 38 хвилина зустрічі, м'яч у руках воротаря москвичів Глухотко. Здавалось, команді «Торпедо» ніщо не загрожує, але москвич допустив непоправну помилку: він вибив м'яч прямо на ноги Миколі Корольову, від удару якого м'яч, мов снаряд, врізався в сітку воріт чемпіона. Рахунок 1:1. Важко описати захоплення, з яким глядачі вітали перший успіх своєї команди.
Різка зміна ігрових ситуацій була характерною для другої половини гри. Використовуючи попутний вітер, торпедівці атакують всією командою, часто б'ють по воротах. У них блискуче грає Батанов, не відстають від нього й Метревелі, Сергеев і обидва напів-захисники Воронін та Маношин. Харків'яни притиснуті до воріт, удари слідують один за одним. Але чіткі дії Уграїцького, який замінив Авербуха, вносять впевненість в гру нашої команди. Відбивши затяжну атаку противника, харків'яни в свою чергу небезпечними рейдами турбують захист і воротаря «Торпедо». Багато клопоту й не приємностей противникові завдає Хачатуров, раз у раз уникаючи опіки, створюючи вигідні положення для Корольова, Масленнікова, Нестерова, але їх удари неточні.
На 72-й хвилині змагання, перехопивши м'яч на середній лінії поля, Хачатуров розвиває велику швидкість, обходить одного за одним трьох торпедівців і раптовим ударом забиває другий гол у ворота москвичів. 2:1, веде «Авангард». Це був кульмінаційний момент поєдинку. Над чемпіоном нависла загроза поразки. Для харків'ян же вимальовувалась перспектива перемоги над уславленою командою. Ціною величезних зусиль авангардівцям удалось стримати натиск противника, відстояти свої ворота від шквалу атак.
Кінець змагань пройшов з ігровою перевагою москвичів, команда «Авангарду» зробила кілька контратак, але збільшити рахунок їй не вдалось. Кінчається остання хвилина гри. Суддя Алов (Ленінград) на знак закінчення зустрічі піднімає руки, бо свистка не чути через грім оплесків і захоплені вигуки глядачів.
Ця зустріч показала, що наша команда має великі потенціальні можливості, використовуючи які, може по праву претендувати на місце в десятці найсильніших команд країни.