1963-06-08 "Авангард" (Харьков) - "Шахтер" (Донецк) 0:0
Статистика турнира В чемпионатах СССР Статистика знает всё!

Дата проведения 1963-06-08
Место проведения г. Харьков. Стадион «Металлист». 33000 зрителей. 18°C.
Турнир 25-й чемпионат СССР. Первая группа «А» СССР (Высшая лига)
Стадия 13-й тур
Хозяева "Авангард" (Харьков)
Гости "Шахтер" (Донецк)
Счёт матча 0:0
13. "Авангард" (Харьков) - "Шахтер" (Донецк) 0:0
1963-06-08. г. Харьков. Стадион «Металлист». 33000 зрителей. 18°C.
Судьи: М.Шляпин, И.Оберберг, М.Коняхин (все Одесса).
«Авангард»: Л.Колтун – В.Онисько, А.Панов, В.Ожередов – А.Александров, Н.Масленников, Е.Панфилов – С.Костюк, И.Секеч (Е.Золотухин, 60), Н.Королёв, Т.Примак.
«Шахтёр»: Стрелков, Головко, Снегирев, Алябьев, Сорокин, Носов, Родин, Колосов (Сальков, 58), Ананченко, Ю.Захаров, Сапронов.
Дублеры: 3:1. Золотухин, Орлов, Славинский - Глотов.

Вже початок гри між двома українськими колективами по­казав, що обидва вони, виходячи, мабуть, з свого прикрого становища в турнірній таблиці, більше дбають про безпеку своїх воріт, ніж намагаються забити м'яч у ворота суперни­ка. Адже назвати систему, за якою грали команди, майже неможливо, бо увесь час вони тримали в захисті 5 — 6 гравців, а іноді і більше. Рідкі спроби підключитися до напа­ду робив у першому таймі гір­ник Сорокін, а в другому — харків'янин Панфілов. Та й ці спроби були епізодичними.

Загальне враження від гри гірників було приємнішим, бо техніка їх більш досконала, гравці «Шахтаря» демонстру­вали кращу обробку м'яча. За­вдяки швидким проходам по краях біля воріт «Авангарду» Іноді виникали гострі моменти. Господарі ж поля, якщо й переходили до атак, то дуже не­організовано 1 випадково.

При більш чіткій грі за­хисту обох команд воротарям взагалі в цій зустрічі, мабуть, можна було зійти з воріт. Але й захисні лінії грали не без помилок. Саме через це іноді виникало щось схоже на голеві ситуації.

В першому таймі ворота «Авангарду» двічі врятувала штанга. Спочатку Сорокін влу­чив у неї після несподіваного удару метрів з 30. Іншим разом захисник гостей Головко увірвався в штрафний майдан­чик «Авангарду» і сильним ударом головою ледве не забив гол.

В свою чергу харків'яни Примак і Костюк мали можли­вості відкрити рахунок. але удари по воротах у них не клеїлись.

Друга половина розпочалася натиском харків'ян. Однак їх запалу вистачило лише на 10 хвилин. Решта часу, за ви­нятком двох гострих моментів, пройшла вже зовсім безбарвно. Що ж це були за моменти? В середині тайму штанга втретє врятувала авангардівців від голу — по воротах дуже силь­но бив Ананченко, а перед за­кінченням гри Примак не зумів точно послати м'яч в порожні ворота метрів з восьми.

Справедливості заради слід відмітити, що майже половину другого тайму гості провели вдесятьох. Через травму поле залишив Захаров (це відбуло­ся вже після заміни), і хоч че­рез деякий час він повернув­ся, але участі у грі ніякої не брав.

Кращим гравцем матчу слід визнати лівого крайнього гос­тей Сапронова, який, незважаючи на солідний вік, своїм запалом підхльостував навіть молодих своїх колег. Серед харків'ян навряд чи кого-небудь можна виділити. Гра усіх їх ланок була дуже хаотичною і викликала лише обурений 32 тисяч, глядачів.

Значно приємніше було спо­стерігати напередодні гру дуб­лерів. Тут були і цікаві ком­бінації, і впевнені удари по воротах. З рахунком 3:1 пере­могли харків'яни, які за остан­ній час значно поліпшили клас гри.



© 2009-2023 E.Argunov, V.Biloshenko