1988-03-19 "Металлист" (Харьков) - "Спартак" (Москва) 2:0
Статистика турнира В чемпионатах СССР Статистика знает всё!

Дата проведения 1988-03-19
Место проведения Харьков. Стадион "Металлист". +8°С. Дождь. 30000 зрителей.
Турнир 51-й чемпионат СССР. Высшая лига
Стадия 3-й тур
Хозяева "Металлист" (Харьков)
Гости "Спартак" (Москва)
Счёт матча 2:0 (1:0)
3. "Металлист" (Харьков) - "Спартак" (Москва) 2:0 (1:0)
1988-03-19. Харьков. Стадион "Металлист". +8°С. Дождь. 30000 зрителей.
Судьи: М.Миминошвили, Т.Лацабидзе, Г.Сепиашвили(все - Тбилиси).
"Металлист": Кутепов, Колоколов, Романчук, Панчишин, Деркач, Иванов (Баранов, 71), Деревинский, Сусло, Якубовский, Тарасов, Морозов (Талько, 62).
"Спартак": Дасаев, Суслопаров, Хидиятуллин, Бубнов, А.Мостовой, Е.Кузнецов (Б.Кузнецов, 66), Пасулько, Шмаров (С.Новиков, 59), Черенков, С.Родионов, Бокий.
Голы: 1:0 Б.Деркач (45), 2:0 О.Морозов (51).
Предупреждения: Романчук ("Металлист").

Нарешті великий футбол прийшов і у наше місто. Незважаючи на проливний дощ, найвідданіші прихильники «Металіста» прийшли подивитись його гру з чемпіоном країни – «Спартак». Додамо, що цей поєдинок виявився ювілейним, 500-м за всі часи виступів команд у турнірах вищого ешелону чемпіонатів країни. До того ж, починаючи з 1953 року харків’яни жодного разу не перемагали спартаківців Москви.

Як і належить, відбулося урочисте відкриття чемпіонату в нашому місті: парад, привітання, квіти… І от м’яч у грі. Здавалось, що спартаківці після двох матчів, проведених удома на штучному газоні спорткомплексу «Олімпійський», «приземлившись» у Харкові, та й ще у негоду, почуватимуть, як кажуть, не у своїй тарілці. Ан ні. З перших хвилин зустрічі вони повели стрімкі атаки на ворота Кутепова. Чітко діючи в обороні, гості через активно граючого в середній лінії Пасулька намагались за рахунок коротких передач заплутати захист «Металіста». Однак наші земляки, вдало побудувавши масовану оборону, не тільки захищалися, а й контратакували. І, приміром, у середині першого таймі після розиграшу стандартного положення м’яч відскочив до Деревинського і той метрів з п’ятнадцяти перевірив готовність голкіпера москвичів, однак Дасаєв зумів перевести м’яч на кутовий. До речі, їх було чимало в матчі, та жодним них суперники скористатися так і не змогли.

І знову в атаці гості. Реальну можливість для взяття воріт має Пасулько, який під гострим кутом з близької відстані підступним ударом намагався застукати зненацька Кутепова, але Ігор у падінні відвів загрозу. А коли йшла остання хвилина першого тайму, спартаківці метрів у 25-ти від воріт порушили правила, і Деркач своїм коронним низовим ударом примусив москвичів розпочати гру з центру поля…

А от тільки-но розпочалася друга половина зустрічі, як футболісти заводу ім. Малишева провели швидку контратаку і Сусло з Морозовим вийшли проти одного захисника гостей, та, на жаль, вони вчасно не змогли розпорядитись м’ячем і небезпечну ситуацію було втрачено. Натомість через кілька хвилин капітан «Металіста» Якубовський точною передачею вивів на ударну позицію Морозова, і той не схибив.

Після цього спартаківці всією командою пішли вперед і у штрафному майданчику господарів закрутили таку карусель, що, здавалось, у харків’ян от-от закінчиться порох у порохівницях і у їх ворота голи посипляться, наче з рогу достатку. Та цього не сталося: більшість атак гостей переривалися завдяки самовідданій грі лінії оборони і півзахисту. До того ж у скрутних становищах свою команду не раз виручав Кутепов. І як не намагалися чемпіони країни уникнути поразки, зробити цього разу їм так і не вдалося.

Отже, довгождана перемога нарешті прийшла і до «Металіста». Вона тим приємніша, бо одержана над чемпіоном країни.

"Вечерний Харьков"



© 2009-2023 E.Argunov, V.Biloshenko